Philips’ten konaklama sektörüne yönelik yeni ürün: DimTone

Philips, DimTone ürünü ile konaklama sektöründe yüzde 80’in üzerinde enerji tasarrufu sağlamayı vaat ediyor.  Aydınlatma sektörünün lider markası Philips; konaklama sektöründe artan enerji maliyetlerini düşürme talebine yönelik yeni ürünü piyasaya sunuyor.

Yeni DimTone özellikli 7W GU10 MASTER LEDlamba, günlük ışık yakma saatleri yüksek olan alanlara yönelik çözümleri konukların tadını çıkarabileceği hoş ve sıcak atmosferler ile birleştirerek sunuyor.


şirketken yapılan açıklamada şöyle denildi: “Yeni ışık kısma özelliği ile DimTone, sadece ışığın miktarını azaltmakla kalmayıp ışığın renk sıcaklığını da kısıyor. Işık kısıldığında daha sıcak bir ton alırken aynı zamanda  hoş bir atmosfer de yaratıyor (hoş bir “günbatımı efekti”). Şeffaf ve halojen lambalara benzeyen sıcak ve yumuşak bir ışık yayan DimTone, otellere konuklarına kendilerini evlerinde hissettiren doğal ve samimi bir atmosfer yaratmaları için yeni olanaklar sunuyor.

 

7/24 faaliyet gösteren konaklama endüstrisi, enerji tasarrufu sağlama konusunda büyük potansiyele sahip bulunuyor. Aydınlatma, bunu sağlamanın en etkili yöntemlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Halihazırda enerji kullanımının yüzde 42’si aydınlatmadan kaynaklanıyor ve bunun yüzde 70’i verimsiz durumda. DimTone LED lamba kısma özelliği ile, hem karlılığı artıracak hem de konukların konforunu iyileştirip kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak bir aydınlatma çözümü sunuyor.

Philips Aydınlatma Türkiye Genel Müdürü Ülkem Kırımlı konaklama sektöründe enerji verimli aydınlatmaya geçişi kolaylaştıracak bu yeni ürün ile ilgili olarak görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda konaklama sektöründeki  yöneticiler konuklarına sunacakları hizmetten ödün vermeden maliyetleri düşürme baskısı altında kalıyor. DimTone özellikli 7W MASTER GU10 LEDlamba, otel, bar ve restoran sahiplerine doğal ve samimi bir ortam yaratabilecekleri yumuşak ve sıcak bir ışık kalitesi sunarken LED teknolojisinin sunduğu uzun kullanım ömrü ve enerji tasarrufu imkanlarından da faydalanmalarını sağlıyor.”

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.