Tedarikçi Rehberi

TURİZM TEDARİKÇİLERİ REHBERİ

54 Sektör, 10 milyar dolarlık pazar ve Turizm Tedarikçileri Rehberi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre turizm sektörünün konaklama kesimi, 54 sektör ile mal ve hizmet alışverişinde bulunuyor. Konaklama tesisleri ile bar, kafe ve restoran gibi yeme içme birimlerinin yatırım ve işletme döneminde satın aldıkları mal ve hizmetler 10 milyar dolara ulaşan bir pazar hacmi yaratıyor. Bunun da 5 milyar doları aşkın bölümünü konaklama tesisleri oluşturuyor.

Bu özelliği ile konaklama kesimi, turizmin lokomotifi olduğu gibi, ülke ekonomisinde de önemli bir yere sahip. Turizm Yatırımlarıları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi, bu alana rehberlik etmek amacıyla çıkıyor.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi’nin iki amacı var. Bunlardan biri; bu alana mal ve hizmet veren 54 sektörden binlerce firmanın 10 milyar dolarlık bu pazara girmeleri ve buradan pay almalarına giden yolda kendilerine rehberlik etmektir.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi’nin bir diğer amacı da; işletmedeki 2500’ü aşkın tesis ile her yıl bunlara eklenen 40 yeni tesisin işletme ve yatırımcılarının, kullandıkları mal ve hizmetleri temin edecekleri adreslere ulaşmalarını sağlamaktır.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi bu özelliği ile turizm ile endüstriyi buluşturan en etkin ve işlevsel platformdur. Çünkü bu platformda buluşanlar, pazara ilişkin bilgi ve verilerin yanında, pazara girmek ve bu alanda iş yapmak için gereken en etkin araca kavuşuyor.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi, yatırımcı ve işletmecilere de her dönem gereksinim duyduğu bütün mal ve hizmetleri üreten dağıtan satan firmalar ile ilgili zengin ve işlevsel bilgiler elde ediyor ve seçeneklerini artırıyor.

Turizm yayıncılığı alanında 25 yıldır faaliyet gösteren Turizm Databank olarak, bu süre içinde sektörün her kesimi ile geliştirdiğimiz ilişkiler ve edindiğimiz bilgi, birikim ve deneyimleri yine sektör ile paylaşmak üzere Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi hazırladık.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi; bu alanda uzmanlaşmış firma ve markaların; profilleri, yöneticileri, ürün portföyleri, kalite belgeleri ve referanslarıyla mal ve hizmet vermek istedikleri firmalar tarafından tanınmasını sağlayacak etkili bir araç olarak tasarlanıp hazırlandı.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi çalışması bununla da kalmadı. Burada gerçekleştirilen bu büyük buluşma, yılın 365 günü sürekli, canlı ve işe dönük bir platformda sürdürülecek. Bu da www.turizmtedarikcileri.com internet sitesi ile gerçekleştirilecek.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi büyük buluşmanın ürünü olarak yılda bir kez yayınlanacak. Konaklama tesislerinin yatırımcı ve işletmecileri ile bu alana mal ve hizmet verenlerin yanı sıra bu pazara girmenin yolunu arayanlar da bu amaçlarına www.turizmtedarikcileri.com ile ulaşacaklar.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi yılda bir kez yayınlanarak alıcı ve satıcıları bir araya getirirken, www.turizmtedarikcileri.com sitesi bu alandaki gelişmelerin günü gününe izlenmesini sağlayacak.

Turizm Yatırımları ve İşletmeleri İçin Tedarikçiler Rehberi’nin katılımcıları www.turizmtedarikcileri.com’a abone edilerek başta yatırım teşvik belgesi alan firmaların proje bilgileri olmak üzere sektör ile ilgili her gelişmeden anında haberdar olabilecekler. www.turizmtedarikçileri.com içeriği yanında işlevsel özellikleri ile bu alanda önemli bir boşluğu dolduracak.

Büyük buluşmaya hoşgeldiniz.

Turizm Tedarikçileri Rehberi’nde;

Tedarikçi firmanın;
logosu, tanıtımı-kimliği, referansları, ürünleri, temsilcilikleri, kalite belgeleri gibi standart bilgileri yayınlanıyor.

 • Yılda 12.000 baskı…
 • EMITT Fuarı’nda dağıtım…
 • Türkiye’deki otellere…
 • Turizm Yatırımcılarına…
 • Cafe-bar vb işletmelere, gönderilecek.
 • Rehbere katılan firmaların; Profilleri..Haberleri…Kampanyaları…Internet ortamında sunulacak, online güncellenecek.(www.turizmtedarikcileri.com)
 • Firma haberleri e-postalarla doğrudan otellere ulaştırılacak
 • Rehbere ve turizmtedarikcileri.com’ a üye olan firmalara; YENİ AÇILACAK TESİS VE İŞLETMELER ARAŞTIRMASI ücretsiz verilecek
 • İnternet ortamına da konacak rehber; otellerin satınalma bölümleri yöneticileri,
  genel müdürleri ve turizm yatırmcılarına açık hale getirilecek. Talepler doğrudan tedarikçi firmalara yönlendirilecek.
Turizm Tedarikçileri Rehberi’nde;  

Tedarikçi firmanın;
Logosu, tanıtımı-kimliği, referansları, ürünleri, temsilcilikleri, kalite belgeleri gibi standart bilgileri yayınlanıyor